Presskann on ilmselt kodus enamikul inimestel. Tihti üsna alahinnatud meetod kohvi valmistamiseks, millega on tegelikkuses võimalik saada suurepärast rikkaliku ja täidlasema maitsega kohvi. Kuna kohvi puutub terve tõmbamise aja veega kokku, annabki see presskannuga tehtud kohvile rikkalikku ja täidlase tekstuuri. Presskannuga tehtud kohv ei tohi liiga kaua tõmmata, muidu tulevad kohvile juurde mõrudad ja negatiivsed maitsed.

Soovitatav kohvi ja vee suhe alustamiseks – 1:14 (nt. 30g kohvipuru ja 420g vett)

Vaja on:

Digitaalset kaalu (grammi täpsusega)

Presskannu

Kohvijahvatajat

 

1. Pane vesi keema.

2. Kui vesi keeb, jahvata ubadest kohvipuru. Jahvatusaste on üldiselt presskannu puhul suhteliselt jäme, kuna kohvipuru on terve aeg vee sees ning peenema jahvatuse korral tuleks

jook liiga kange. Jahvatus seega jämedam kui V60 ja Chemexi puhul.

3. Eemalda presskannu kaane osa koos pressiga.

4. Kui vesi on keenud loputa presskannu kuuma veega ning vala loputusvesi ära.

5. Aseta presskann kaalule ning kannu põhja aseta kohvipuru. Nulli kaal.

6. Seejärel alusta vee valamist kohvipuru peale, kuni soovitud kogus on saavutatud.

7. Kui vesi on valatud võid soovi korral ülemist vee kihti õrnalt segada. Oluline on, et kogu kohvipuru oleks kontaktis veega.

8. Aseta kaas koos ülessetõstetud pressiga kannu peale, aga ära pressi veel alla lükka. Eesmärk on tõmbamise ajal vähendada soojuskadu. Kohv võiks tõmmata umbes 4 minutit.

9. Kui aeg on täis, siis suru õrnalt ja ühtlaselt pressi allapoole kuni lõpuni. Kui pressi on väga raske alla vajutada, siis tuleks kohvi jämedamalt jahvatada.

10. Serveeri ja naudi!

Lisa kommentaar

Email again: