Mina ja Kohv

Nimi: Allan Ameljušenko
Vanus: 42


1) Mis töö toob sulle leiva lauale?
Leiva toob lauale poeskäik. Raha pangaarvale toob väikeettevõtlus. Olen pisikese reklaamfirma tegevjuht.

2) Mis sind rõõmustab?
Igapäevast rõõmu valmistab mulle minu pere, abikaasa Ingrid, tütar Iti Grethel oma säravate silmade ja kustumatu entusiasmiga, ja 2 poega.

3) Millise kolme sõnaga iseloomustavad sind sinu lapsed?
 
Tütar väidab: väga tubli, väga tark, head käed ja oskab massaži teha. Ja äge ka. Nu paistab, et 3 sõna jääb väheseks!

4) Must või valge?
Eelistan musta! Must, kange, aroomikas! Aga vahest on tujud ja kohvid, mis lausa kutsuvad tilga koort lisama.

5) Magus või mõru?
Kohv 99,99% ilma suhkruta. Vahest harva, üldjuhul talvel, on tunne ja soov juua kohvi meega. Kuna mul magusa soont eriti pole, siis see suhkru asi on kauge minevik. Mesi, aga pigem hooajaline- talveperioodil vahest lusikat limpsida või siis ka lusikatäis kohvitassi sulama pista.

6) Kas seltskond või õhkkond?
Kellele tütar, kellele ema. Ma arvan, et mõlemad on toredad, seltskonda ja õhkkonda silmas pidades. On hetki, kus vahest keset päeva tuleb soov koju sõita, et teha endale hea tassitäis kohvi ja seda omaette nautida. Vahest piisab vaikusest ja kohvi aroomist. Vahest 10 minutit head muusikat ja omi mõtteid koos kuuma ja kange ning meeliergutava kohviga on kõik, mida päevaks vaja! Samas, kui järele mõelda, siis enamus hetki, millal kohvi joon, on alati seltskonnaga. Hommikul pere, lõunal sõprade või klientidega, õhtuti koos sõprade ja tuttavatega. Kõik need hetked on positiivsed, ergutavad ja erilised.

7) Millal esimest korda?

Vaevalt, et just SEDA hetke mäletan. Aga tean kindlalt, et täna ma neid elamusi taga ei igatse. Minu kohvijoomise treening oli raske ja vaevaline, aga õnnelik siiski, sest sain teha midagi sellist, millega mõõdeti ühe ajajärgu lõppu ja uue algust. Eks algus oli ikka kurikuulsa viljakohvi aroomide ja maitsetega, millele järgnesid pikad aastad lahustuva kohvi saatel. No kujutage ette suurt kruusitäit laual, seda veel „pätikohvi“ stiilis. Sellest kolmandik oli piim ja kõigele lisaks 4-6 teelusikatäit suhkrut. Kui tassiga hakkama said, siis olid suhkru laksust energiat täis, ja viljakohvi tükid hamba vahel.

8) Sinu eriline mälestus seoses kohviga?
Nagu ütlesin, siis erilisi hetki koos kohviga on olnud palju. Aga arvan, et oma kohvilembuse, teadlikkuse ja oskuse hinnata head kohvi olen saanud oma õelt Merlelt. Nii palju, kui mina mäletan, on tema olnud minu jaoks kõige suurem kohvigurmaan ja etalon. Olles veel väike posike, siis oli raske mitte õhinasse sattuda, kui õuest tuppa joostes avastasid kodu täis ahjus röstitud kohvi lõhna. See oli alati eriline sündmus. Tänapäeval on igasugu lõhnu ja maitseid, aga vähe on neid mis vormivad sind selleks kes sa oled elu lõpuni!

9) Mille järgi valid kohvi?
Minu eelistused on tavalised, kas hea kange americano, cappuccino või espresso. Hea kohvi eelduseks on värskelt jahvatatud uba ja hea barista kohvimasin. Aga pean tunnistama, et vanus annab kogemuse ja juhtub tihti, kus teenindaja masinataga lisab selle kõige viimase, mida üks kohvi vajab. Kui neil ikka kehv tuju ja minu kohvisoovist kama kaks, siis ega see kohv eriti juua ei kõlba. Iga inimese emotsioon ja tuju annab nii palju juurde, et see kohv ja hetk muutuks nauditavaks. Poeriiulil valisin vanasti jahvatatud espresso paki. Tänaseks otsustasin, et jahvatan oma kohvi ise, et oleks võimalikult värske. Eks see jahvatamine vaja ka oskust. Esimestel nädalatel olin juba lootust kaotamas, et minust asja ei saa. Aga mingi hetk leidsin selle õige tunde ja peale seda võin öelda, et 10 korrast 9 on väga hästi välja tulnud.

10) Hommikune kohvirituaal? 
Hommikune rituaal on enamjaolt järgnev: Jõuan alla ajaks, kui minu usin tütar ja abikaasa valmistavad hommikusööki, minule jääb kohvivalmistamise. Meil on peres kõigil oma tass. Ei tule kõne allagi, et keegi jooks kellegi teise tassist oma hommikuse kohvi või piima. Igal tassil on oma märk ja neil oma lugu. Just nende järgi me hindame oma pere: tütre tassil ankur, abikaasal rooliratas, minul purjekas.

Mõistagi ei lasknud me ka Allanil lihtsalt pääseda. Esitasime mehele väljakutse nimetada 1 minuti jooksul nii palju kohvijookide nimetusi kui torust tuleb. Tulemus oli hoolimata soorituspalavikust üsna kobe- 8 kohvijooki sai paberile kirja! Kui mitu Sina oskaksid peast nimetada?

 

Arvestades mehe eelistusi kohvi osas, kinkisime talle 1kg OA Tumeda röstiga kohviubasid. Kui ka Sina armastad näiteks musta, kanget ja aroomikat kohvi, siis leiad endale sobiva paki nüüd ka Selveritest!


#minajakohv

Lisa kommentaar

Email again: