Väga lihtne ja mugav vahend valmistada kodus ühe tassi kaupa head ja puhta maitsega kohvi. Kuna filter on võrreldes Chemexiga õhem, jõuab suuremas koguses naturaalseid kohviõlisid tassi, mis mõjutab ka lõppjoogi maitset ja teeb selle Chemexiga võrreldes jõulisemaks.

Soovitatav kohvi ja vee suhe alustamiseks – 1:16 (nt. 30g kohvipuru ja 480g vett)

Vaja on:

Digitaalset kaalu (grammi täpsusega)

Pika kaelaga (luigekujulise kaelaga) kannu

Hario V60 keraamilist filtrihoidjat

Hario V60 paberfiltrit

Kohvijahvatajat

 

1. Pane vesi keema. Võid keeta vett otse luigekujulise kaelaga kannuga või kiirkeedukannuga ja valada pärast vesi teise kannu ümber. Oota natuke pärast keetmist, et vesi saavutaks temperatuuri 92-95° C.

2. Kui vesi keeb, jahvata ubadest kohvipuru. Jahvatusaste võiks olla keskmine. Jämedam, kui espresso puhul ning peenem kui Chemexi ja presskannu puhul.

3. Aseta V60 paberfilter keraamilisse V60 filtrihoidjasse ning see omakorda tassi peale.

4. Kui vesi on keenud, täida pika kaelaga kohvikann. Seejärel loputa ja soenda filter. Selleks vala vett läbi filtri tassi, nii et filter oleks ühtlaselt märg. Kui see on tehtud, võta korraks märg filtrihoidja (sangast saab mugavalt tõsta) koos filtriga tassist välja, vala vesi tassist ära ja aseta filtrihoidja koos filtriga tassile tagasi.

5. Aseta tass koos filtrihoidjaga kaalule. Aseta filtrisse jahvatatud kohv ning nulli kaal ära.

6. Vala kõigepealt kohvi peale piisavalt vett, et puru oleks veega kaetud. Seda kutsutakse „õitsemiseks“. Valatava vee kaal võiks olla kaks korda rohkem, kui oli filtrisse pandud kohvipuru kaal. Oota u. 30 sekundit.

7. Seejärel alusta vee valamist kohvipuru peale, liikudes ringikujuliselt väljapoolt sissepoole.

Lõpeta valamine kuni soovitud kogus on saavutatud.

8. Tõsta keraamiline filtrihoidja tassi pealt ära. Viska ära paberfilter koos puruga, loksuta tassi ja sega lusikaga kohvi ning naudi!


Lisa kommentaar

Email again: