Mina ja kohv

NIMI: Kertu-Liis

VANUS: 24


Kohtusime Kertuga ühel selle suve erakordselt kuumal päeval Balti Jaama turul, et lasta turumelul ja headel lõhnadel ennast inspireerida ja meie vestlust saata. Nautisime kumbki oma meele järgi kohvi ja mõtisklesime kohvi rollist tema elus. Nagu näha, siis on see mõru-magus jook nii mõnegi põneva hetke saatjaks ja loojaks.

Kertu-Liisi eriline soov oli pisut rohkem teada saada päritolumaa kohvide kohta ning tema soov sai meie seaduseks. 
Loe lisaks

ESPRESSO

Espresso näol on tegemist väikese kange kohvijoogiga, mis saadakse vee surumisel kõrge rõhuga läbi kohvipuru. Espresso on tänapäeval üks populaarsemaid jooke maailmas ja espressopõhised on ka mitmed väga populaarsed piimajoogid (cappuccino, latte jne). Head espressot juues on võimalik saada suurepärast maitseelamust ja tunda nö. tõelist kohvisüdamikku ja essentsi oma parimas vormis.
Loe lisaks

PRESSKANN

Presskann on ilmselt kodus enamikul inimestel. Tihti üsna alahinnatud meetod kohvi valmistamiseks, millega on tegelikkuses võimalik saada suurepärast rikkaliku ja täidlasema maitsega kohvi. Kuna kohvi puutub terve tõmbamise aja veega kokku, annabki see presskannuga tehtud kohvile rikkalikku ja täidlase tekstuuri. Presskannuga tehtud kohv ei tohi liiga kaua tõmmata, muidu tulevad kohvile juurde mõrudad ja negatiivsed maitsed.
Loe lisaks

Arhiiv